Komfortná klimatizácia

Pojem komfortná klimatizácia predstavuje rad produktov určených predovšetkým pre obytné priestory bytov a rodinných domov s vysokými požiadavkami na kvalitu prostredia, ktorú určuje napríklad konštantný vývoj teplôt, teda nie ich kolísanie, čo najnižšia hlučnosť, optimálne prúdenie vzduchu a ďalšie.

Výber a umiestnenie klimatizačnej jednotky odporúčame konzultovať vždy s odborníkom, aby ste sa vyvarovali chýb a možných neskorších problémov v dôsledku nevhodne zvolených parametrov. Vo všeobecnosti existuje vzorec pre výpočet výkonu klimatizačnej jednotky pre daný priestor, je ale potrebné vziať do úvahy aj faktory ako orientáciu miestnosti, počet okien a tieniacich prvkov, tepelný výkon iných zdrojov tepla. Nemenej dôležitá je energetická trieda, ktorá odzrkadľuje energetickú náročnosť zariadenia. Nie vždy je najvýhodnejšie to najlacnejšie riešenie, cenový rozdiel je pri kúpe drahšej jednotky je často v priebehu krátkej doby vykompenzovaný práve úsporou energie. Okrem určenia výkonových parametrov je nemenej dôležité aj samotné umiestnenie jednotky nie len z pohľadového hladiska, ale aj určenia prívodu elektrickej energie a odvodu kondenzátu, ktorý vzniká pri chladení na strane vnútornej jednotky.

V súčasnosti je na trhu veľké množstvo komfortných klimatizačných jednotiek, ktoré dokážu naplniť požiadavky zákazníkov kladúcich dôraz na cenu, ale aj tých náročnejších, ktorí vyžadujú maximálny komfort a design. V našom portfóliu ponúkame klimatizačné jednotky viacerých renomovaných svetových výrobcov ako napríklad Toshiba, Sinclair, LG, Daikin alebo Samsung.

Ilustratívne obrázky realizácii

Katalógy na stiahnutie

Odkaz na Aktuálne akcie